• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905445599794
 • https://instagram.com/ankarahavuz?utm_medium=copy_link
 • https://www.youtube.com/results?search_query=ankarahavuz.com

Yüzme Havuzu Yaptırıken

Türkiye 3 tarafı denizle çevrili harika bir ülke olmakla beraber güneşten faydalanan illeri sadece kıyı şeritleri değildir. Türkiyede iseniz şehriniz güneşten yaz aylarında bol bol faydalanıyor ise Ankara Havuz ile bağlantıya geçerek bahçenize , evinizin önüne , pansiyonunuza , otelinize , konutunuza , sitenize ,kooparatifinize sizin ve ailenizin , konaklama müşterilerinizin ihtiyacına uyan bir yüzme havuzu sahibi olmanız bir hayal değildir.

Herhangi bir havuz imalatının ilk aşamasında mimari, mekanik, elektrik ve statik projelerinin yapılması gerekmektedir.

Sosyal tesis, tatil köyü veya otel havuzlarının büyüklüğü, hitap edeceği kişi sayısına orantılı olarak projelendirilmelidir (kişi başı 1,5m² su satıhı ve 3m² güneşlenme platformu).

Filtrasyon sistemleri üstten taşma ve skimmerli (satıh sıyırıcı) olarak iki ana bölümden oluşur.

 • 1.İyi bir  havuz imalatı için projeyi oluşturacak kişiler kullanıcıların sosyal statüleri, arkadaş ve misafir çevreleri gibi bilgilere sahip olmalıdır. Havuzu kullanma amaçlarından hangilerine öncelik tanınacağı (spor-eğlence-hoş anbians-v.s.) bilinmelidir. Yüklenici, herkesin isteğine cevap verecek bir havuz dizayn ederken, ileride aileye katılabilecek yeni fertleri veya ev sahibinin çocuklarının gelebilecek arkadaşlarının, ev içindeki duş ve tuvaletleri kullanmalarını isteyip istemeyeceğini bilebilecek kadar kullanıcılar hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Bu yüzden defalarca görüşülmeli, detaylı bilgi sahibi olunmalıdır. Havuzun büyüklüğü, derinliği, güneşlenme terasının büyüklüğü, bu bilgiler ışığında belirlenecektir.
Tüm bunların istediğiniz gibi sonuçlanmasındaki en büyük faktör yüzme havuzu yaptırırken seçeceğiniz firmanın rastgele bir firma olmamasıdır. Tercihlerinizi yaparken lütfen Yüzme Havuzu İmalat Referanslarını isteyiniz. Proje hayata geçtiğinde geri dönüşü olmayan daha büyük maliyetlerle karşılaşmak istemiyorsanız yüzme havuzu imalatında uzman , yaptığı referansları size gururla gösterebilen , yalnız yerel bölgesinde değil tüm Türkiye'de havuz imalatı yapabilecek alt yapısı bulunan havuz imalatı firmalarını seçiniz. Bunun yanısıra havuz aksesualarını tedarik edebilecek , fıskiye sistemleri malzemeleri imal eden ,led ve aydınlatma sistemlerini imal eden firmaları seçmeniz ilerleyen dönemlerde bu yönde ihtiyaç duyduğunuzda sizi başka arayışlar içine sürüklemeden rek yüzme havuzu imalatçısıyla bu işi bitirmenizei sağlar ki başınız ağrımaz.
 • 2. Yüklenici, havuzun yapılacağı alanda iş bitiminde nasıl bir peyzaj çalışması yapılacağını, ne tür bitkiler-ağaçlar kullanılacağını ve yerlerini bilmelidir. Belirlenmiş ise, bu uygulamaları yapacak ekiplerle havuz kullanımını aksatacak, havuz hijyenini tehdit edecek konular proje aşamasında çözülmelidir. 
 • 3. Yörenin güneş doğuş-batış yörüngesi, hakim rüzgarların yönü, havuz ve güneşlenme terasına gölge düşebilecek saatler gibi bilgilere sahip olunmalıdır. 
 • 4. Yörenin zemin durumunun bilinmesi havuz dizaynını çok etkileyecek bir detaydır. Zemin sağlam, oturmayan, kaymayan bir yapıda olmalıdır.
 • 5. Yapılacak işin bütçesi bilinmelidir.
 • 6. Proje ileride gerekebilecek tadilatlar ve değişiklikler düşünülerek dizayn edilmelidir. Havuza ileride ısıtma sistemi eklenmesi ilave edilmesi istenilebilir. İlk hazırlanan proje bu tür tadilatlara engel olmayacak şekilde tasarlanmalıdır. 
 • 7. Kullanıcıların zevkine hitap edecek havuz kaplaması, platform kaplaması v.s. malzeme seçimlerinde iş birliğine gidilmelidir.

Diğer Yaptığımız işlere örnek olması için sıralamak istedik.

Yüzme Havuzu yaptırmak istiyorsanız Ankara Havuz olarak sizlerle çalışmaktan sevinç duyarız.Bize ulaşmak için 

MELİH GÖKÇEK BULVARI 1122. CADDE 1470.(ESKİ 685) SOKAK NO:10  OSTİM/YENİMAHALLE/ANKARA

İLETİŞİM:

TEL:+90 312 335 07 27 FAX:+90 312 394 0845